środa

Aktualności

Baszta Przedecz - GKS Osiek Wielki 4:2 (2:1)

• autor: gksosiekwielki, 2015-05-17 21:00

W spotkaniu osiemnastej kolejki Baszta Przedecz pokonała GKS Osiek Wielki 4:2 (2:1) po bramkach Adama Szulczyka (17-karny) oraz Krystian Karolak (samobójcza -88).

Jak przystało na pojedynek derbowy było dużo walki, lecz sytuacji bramkowych zdecydowanie mniej. Pierwszą okazję miał powracający po kontuzji Krystian Żywanowski, niestety za mocno wypuścił piłkę co pomogło w interwencji bramkarzowi Baszty. W 14 minucie arbiter dyktuje bardzo kontrowersyjny rzut karny  po którym gospodarze obejmują prowadzenie. (może ktoś będący bliżej tej sytuacji lepiej to widział, bo ja niestety jakoś nie mogę się z arbitrem zgodzić - zawodnik gospodarzy w polu karnym wpada na Bartka Rebelaka, który nie wykonuje żadnego ruchu, przewracają się oboje, a po dłuższym zastanowieniu arbiter odgwizduje rzut karny). Baszta prowadzeniem cieszyła się tylko trzy minuty. W polu karnym obrońca gospodarzy fauluje Macieja Kawkę a Adam Szulczyk pewnie pokonuje bramkarza z jedenastu metrów - 1:1. Niestety odpowiedź gospodarzy natychmiastowa. Niezrozumienie osieckich obrońców wykorzystują rywale, posyłając futbolówkę obok próbującego interweniować Adriana Pyrzyńskiego - 2:1. Kilka chwil później na murawie zrobiło się gorąco przez niepotrzebne faule z obydwóch stron. W 35 minucie boisko musiał opuścić kontuzjowany Bartosz Rebelak, a na boisku po raz pierwszy w rundzie wiosennej Marcin Materla. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmieniał, choć w ostatniej akcji Maciej Kawka mógł wyrównać posyłając piłkę tuż nad poprzeczką.

Dwie minuty po przerwie osiecki zespół otrzymuje pierwsze ostrzeżenie. Piłka po strzale zawodnika gospodarzy trafia w zewnętrzną część słupka, niestety nic to nas nie nauczyło. W 49 minucie Baszta zdobywa trzecią bramkę. Dziesięć minut później jedna z niewielu akcji kończy się celnym strzałem Karola Biernata jednak bramkarz gospodarzy pewnie interweniuje. Baszta kontrolowała przebieg gry i prowadzenie w końcu udało się podwyższyć. W 69 minucie kolejna akcja, zawodnik gospodarzy decyduje się na strzał, a futbolówka po rękach Adriana Pyrzyńskiego wpada do bramki. Na dwie minuty przed końcem udaje się nam zmniejszyć rozmiary porażki. Nie jest tak do końca to nasza zasługa. Ery Szczepaniak i Maciej Kawka mają swój udział, lecz jeszcze większy silny wiatr i promienie słoneczne, które nie pozwoliły na udaną interwencję bramkarzowi Baszty – 4:2.