czwartek

Aktualności

Zwycięstwo na zakończenie rundy jesiennej

• autor: gksosiekwielki, 2015-11-14 17:00

Zwycięstwem zakończyliśmy rundę jesienną. Derbowy pojedynek dwóch GKS-ów Olszówki i Osieka Wielkiego  zakończył się naszym zwycięstwem 4:2 chociaż do przerwy to rywale prowadzili po dwóch bramkach grającego prezesa Grzegorza Wolskiego (28 i 30). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Mateusz Szymczak (26), Marcin Materla (68), Maciej Kawka (76) i Krystian Żywanowski (85)

Mecz rozgrywany był przy bardzo mocno wiejącym wietrze co utrudniało grę jednym i drugim. W 26 minucie indywidualna akcja Mateusza Szymczaka kończy się naszym prowadzeniem. Niestety nie długo przyszło nam się cieszyć z prowadzenia. W następnej akcji pozostawiony bez opieki grający prezes gospodarzy Grzegorz Wolski głową zdobył pierwszą bramkę, a chwilę później po raz drugi pokonał Dawida Lewandowskiego. Okazało się jednak, że nie wolno lekceważyć żadnego rywala i należy do każdego meczu podchodzić poważnie. Na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 2:1.

Nie wiadomo jakby potoczyły się losy spotkania gdyby gospodarzom udało się zdobyć trzecią bramkę. Na nasze szczęście uderzenie z rzutu wolnego nie znalazło drogi do bramki. Na wyrównanie przyszło nam czekać do 68 minuty. Wiatr był trochę sprzymierzeńcem Marcina Materli, który uderzył mocno i precyzyjnie, a bramkarz gospodarzy mógł zachować się zdecydowanie lepiej. Wraz z upływem spotkania zaczęła się rysować nasza przewaga, a gospodarze z każdą minutą opadali z sił. Nasz zespół stwarzał sobie coraz lepsze sytuacje do strzelenia gola. W 76 minucie po indywidualnej akcji Krystiana Żywanowskiego Maciej Kawka kieruje piłkę do pustej bramki. Na pięć minut przed końcem na listę strzelców zapisuje się również Krystian Żywanowski, który zdobywa ostatnią bramkę derbowego pojedynku.

Było to ostatnie spotkanie rundy jesiennej. Nadchodzi czas podsumowań minionych miesięcy. Teraz czeka nas długa zimowa przerwa.