czwartek

Aktualności

Górnik Kłodawa zwycięża w derbach powiatu

• autor: gksosiekwielki, 2016-10-22 17:00

W spotkaniu dziewiątej kolejki konińskiej A-klasy GKS Osiek Wielki przegrał z Górnikiem Kłodawa 1:3 (1:0). Bramkę dla naszego zespołu zdobył Krystian Żywanowski (38).

Bardzo dobra pierwsza połowa w naszym wykonaniu w której to kilkakrotnie zagroziliśmy bramce bronionej przez znanego z występów w naszym zespole Dawida Lewandowskiego. W pierwszych dziesięciu minutach nasz zespół miał dwie okazje na zdobycie prowadzenia jednak strzały Macieja Kawki i Mariusza Stolarczyka nie znalazły drogi do siatki. W 26 minucie bardzo dobrą interwencją popisał się bramkarz gości. Mocne uderzenie Marcina Materli z rzutu wolnego wybił na rzut rożny. W 38 minucie zamieszaniu pod bramką gości Krystian Żywanowski zdobywa pierwszą bramkę. Kto wie jakby potoczyły się dalsze losy spotkania gdyby nie podyktowany rzut karny który wzbudził wiele kontrowersji. Walczący o piłkę bark w bark z Łukaszem Pyrzyńskim zawodnik gości przewraca się, a arbiter dyktuje jedenastkę wprawiając w osłupienie jednych i drugich. Rzut karny pewnie wykonuje Krystian Kubiak - 1:1. Po zdobyciu wyrównującej bramki uderzenie Macieja Kawki nieznacznie minęło bramkę gości. Trzy minuty później strzał głową Zbigniewa Zwolińskiego również mija światło bramki. Niestety przez ostatni kwadrans musieliśmy grać w osłabieniu po wykluczeniu z boiska Macieja Kawki co goście skrzętnie wykorzystali. W 82 minucie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła w pole karne, piłka minęła kilku zawodników, a nadbiegający Zbigniew Zwoliński strzałem głową w długi róg nie dał żadnych szans Adrianowi Pyrzyńskiemu. Trzy minuty później po kontrataku „Dymek”mocnym strzałem po raz drugi pokonuje naszego bramkarza ustalając wynik spotkania.