środa

Aktualności

Orzeł Kawęczyn - GKS Osiek Wielki 2:0 (0:0)

• autor: gksosiekwielki, 2017-03-26 19:00

Orzeł Kawęczyn pokonał na swoim boisku GKS Osiek Wielki 2:0 (0:0) w spotkaniu XV kolejki konińskiej A-klasy. Obie bramki padły w drugiej połowie po strzałach Grzegorza Majdy (64) oraz Przemysława Witkowskiego (88).

Zespół gospodarze po zwycięstwie w wyjazdowym zwycięstwie z liderem Wartą Krzymów uchodził za zdecydowanego faworyta. Pierwsza połowa nie zachwyciła licznie zgromadzonej publiczności. Sytuacji było niewiele, dużo było niecelnych podań, jednak to osiecki zespół mógł prowadzić. W 6 min po faulu na Tomaszu Pietrzaku piłka po strzale Kamila Lewandowskiego  z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę. Kwadrans później uderzenie Mariusza Stolarczyka ląduje tuż obok słupka gospodarzy. Początek drugiej połowy nie był lepszy od pierwszej. Niestety my też się dostosowaliśmy, bo okazji do zdobycia bramki osiecki zespół nie miał. Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli w 64 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepilnowany Grzegorz Majda z bliskiej odległości zdobył pierwszą bramkę. Po zdobyciu prowadzenia gospodarze coraz częściej przebywali na naszej połowie. W 88 minucie kapitalnym uderzeniem popisał się obrońca Orła, a jeszcze lepszą paradą Adrian Pyrzyński. Zmierzającą w samo okienko futbolówkę nasz bramkarz wyekspediował na rzut rożny. Niestety po dośrodkowaniu wprowadzony w drugiej połowie Przemysław Witkowski zdobył drugą bramkę ustalając wynik spotkania.